Best holiday homes in Estonia

Eesti Paigad cover pictureEesti Paigad mobile cover picture

Glamping in the middle of Estonian winter? YES!

Torma manor's glamping is located in Torma, Jõgeva district, Estonia. It's a beautiful and scenic spot surrounded with a strong historic vibe. It took us roughly one and a half hours to reach it, but if you're coming from Tartu, it should take about 40 minutes.

A lot of people have been asking for recommendations on where to go during the Estonian winter. Therefor it was such a good time to go and discover something out of the ordinary - Torma's glamping in Estoniathat accepts guests during winter. It's so cool to find more and more this type of special accommodation experiences in Estonia.

Torma glamping in Estonia, cool Estonian accommodation

We must admit that we are not big fans of camping, but Torma's glamping caught our eye, when we first sawthe 3 metres high tents with cozy furniture and a reassuring chimney at the corner of the tent. My second thought was that during summer - ofcourse, but... in the middle of the winter? It's cold outside! The host of Torma glamping reassured that yes, already in the middle of the winter the experience is really cool, never mind how lovely it's going to be in the summer :) And now after two nights in the Estonian glampingwe both agree on how cool and special the glamping experience can be in the middle of the winter and it has been such a hot topic whenever we have met up with our friends

The questions we have gotten are the main inspiration to write this blog post here. We will gladly share our tips and recommendations, so you can also go on and give your winter a fresh feel! And let's be honest, we all need to get our of the routine that we have been put in during these times fighting with the pandemic.

But let's see - what to expect from Troma glamping?

Torma glamping currently offers to book 3 tent houses, two of those are meant for two people (perfect for a couple) and the third spacious one is perfect for up to 6 people, but I believe it can also be a nice solution for just two persons at a time. k

Torma glamping in Estonia, Estonian glampingTorma glamping in Estonia, visit EstoniaThis tent house with a green roof seems small from afar, but actually can host up to 6 people due to its depth.

Torma glamping in Estonia, explore Estonian accommodations

We stayed at this house for example. All of the tent houses include a proper bed, some chairs, a super cozy and reassuring chimney and a table. The main house is less than 100m away, so whenever you have a question or any issues, it's super comfortable to just go to the hosts or message them in the messenger :) They are super helpful.

Torma manor's history

Esmakordselt mainiti Torma mõisa juba 1493. aastal. 19. sajandi esimesel poolel viidi mõisasüda selle praegusse asukohta, varem asus see 2 kilomeetrit lõuna pool ja kandis saksakeelset nime Padefest. 19. sajandil püstitatud kõrvalhooned on Tormas aga vägagi esinduslikud ning neid on palju - 16 erinevat. Näiteks suurejooneline kaheksatahuline sisehooviga tall (nn ringtall), saeveski, õllevabrik, valitsejamaja, härjatall, viinavabrik, moonakatemaja, ait-kuivati ning hulk teisi hooneid.

Suurel osal kõrvalhoonetel on stiilne ja väljapeetud klassitsistlik või historitsistlik välimus, uuemad hooned on suuresti punastest tellistest ja/või maakivist.

Peahoone ise on säilinud pea algsel kujul. Korda on tehtud Moonakatemaja (Torma Puhkemaja) ja Valitsemaja (hooldekeskus) Viinavabrik (seal asus tootmine), kuivati (kus vahepeal asus spordihoone) ja peahoones tegutseb Meie pood. Tegu on väga mõnusa peatuskohaga, kus nautida mõisamiljööd.

Lisaks puhkemajale ja glämpingule korraldatakse Torma Puhkemaja kompleksis ka Ööbazaari ehk öölaata, kus saab tutvuda kohaliku toidu, töötubade ja muu põneva meelelahutusega.

Torma glamping in Estonia, explore Estonian cabinsPeamajas asub ka tualett ja saunaruum, kuhu pääseb kõrvalsissekäigust ööpäevaringselt. Kui sauna soov, anna julgelt peremehele teada ja saun seatakse Sulle valmis!

Kas külm ei ole?

Nagu mainisin, see oli ka üks minu esimesi küsimusi ja ka küsimus, mida siiani kõige rohkem küsitakse. Meie saabusime vihmasel detsembripäeval, kus õues oli 2 soojakraadi ja öösel langes temperatuur miinuskraadidesse ning lumi kattis maa ja telgi. Veidi murelikult esimest korda telki astudes see mure lahustus ja soe õhk ja nostalgiliselt prõksuv kaminatuli tervitas meie ootusärevat minipuhkust glämpingus.

Torma glamping in Estonia, explore Estonian glampingsTorma glamping during winter in EstoniaViskasime joped seljast ja uudistasime telgis ringi - olemas on veekeetja koos teepakikestega, korralik kohvimasin kohvikapslitega, joogivesi, kätepesuvõimalus. Lisaväärtusena ka bluetooth kõlarid ja lambikesed, laternad, mis loovad kiirelt eriti hubase ja rahustava õhkkonna, mis aitab linnastressi maha raputada.

Torma glamping in Estonia, Estonian holiday homesMa pean tunnistama, et Torma peremehel oli õigus - kamina kūtmine on omaette meditatsioon ja kogemus, mida iseseisva pelletkaminaga ei saavutaks. Näiteks olid käinud ka külalised, kes rääkisid hommikul, et nad tegelikult ei tulnud üldse glämpingusse lihtsalt magama, vaid nautima - öö möödus suuresti omavahel vesteldes ja aeg-ajalt kaminasse puid lisades. Ja ometi on hommikul puhanum olla kui muidu!

Kuna ilm on aga muutlik ja tegu on siiski talvise telkimisega, jagan paari soovitust, mis meie olemise mugavamaks ja muretuks tegid:

- paki kaasa mugavad soojad riided. Minul oli terve aeg all mugav pikk termopesu ja peal sametised püksid ja pusa. Beni garderoob varieerus maika ja pusa vahel - paljajalu ja villastes sokkides olemise vahel. Aga ta ongi natuke imelik meil :D

- põrandal on väiksed vaibakesed, aga lisaks soovitan kaasa võtta villased sokid ja sussid/plätud, millega on hea ka vajadusel 'ukse' vahel siiberdada, ilma et peaks saapaid jalga panema või muretsema põranda määrimise pärast;

- müts on kamina eest! Esimesel ööl Ben magas nagu karu, aga mina ärkasin varahommikul üles, kuna tekikuhja all oli küll veel soe, aga kustunud kaminatule tõttu hakkas peal külm. Tegin kiiresti kaminasse uue tule(telgis olevas süütekuubikud tegid tule tegemise väga lihtsaks), panin mugava mütsi pähe ja tõmbasin uuesti kerra, kuni tuli hommikusöögiaeg. Teisel ööl pugesime juba ennetavalt mütsiga teki sisse kerra.

Toitlustus

Hommikul tegin meile telgis oleva kohvimasinaga kohvi ja kell 9 toodi meile rikkalik korvike mitmekesise hommikusöögiga telgiukse taha. Eriti armas tähelepanek oli, et meie varasemast veslusest oli kokkadel meeles, et Benil on laktoositalumatus, nii et hommikusöögi juures oli laktoosivaba piim. Selle põhjal julgen lubada, et Torma pererahvas vajadusel kindlasti arvestab erisoovidega. Pärast söömist tõstsime korvi nõudega samamoodi telgi ette, kust hommikusöögihaldjad selle jälle ära viisid.

Torma glamping with breakfast in EstoniaTorma glamping breakfast in Estonian glampingThe breakfast in Estonian glamping in Torma
Kindlasti soovitan Torma glämpingut külastades toitlustuse juurde võtta - hommikusöögid olid värsked ja rikkalikud ning esimesel õhtul saime jõuludele kohase korraliku ahjukartuli-verivorsti prae ning teisel ōhtul toodi meile kastruliga jänesepraad.
Torma glamping with dinner in Estonia
NB! Lähim pood, Torma COOP, asub Torma glämpingust kõigest 500m kaugusel, nii et kui hambahari või salasnäkid koju unustasid, ei ole probleemi ;)

Kas glämpingus on ka elekter?

Jah! Telgis on kenasti olemas elekter, pistikud olid nii voodite juures kui mitmes toanurgas, nii et selle pärast kindlasti muretseda pole vaja. Lisaks on telgis olemas veekeetja, kohvimasin, bluetooth kõlar, küünlad, lambid ja joogivesi ning kätepesuvesi.

Torma glamping in Estonia, best glamping in EstoniaTorma glamping in Jõgeva, EstoniaTorma glamping in Estonian winter

Mida Torma glämpingus teha?

Ma iga kord naeran, kuidas me kaks optimisti pakime kaasa raamatud arvates, et meil on nüüd nii palju aega rahulikult nurka pugeda ja raamat läbi lugeda - mis Sa ikka muud telgis teed, eksole? No meie puhkuse ajal me ei jõudnud raamatuid isegi lahti pakkida.

Torma peremehel on küllaga soovitusi ja tema abiga möödusid meie kaks päeva põnevamalt kui mõnel laisal puhkusereisil.

Nimelt käisime Kultuuritee raames uudistamas verivorsti töötuba, kus saime üle pika aja maitsta seda ōiget verivorsti, mida poest juba ei leia; osalesime Avivere puiduaida leivakoolitusel, kus õppisime palju leiva ajaloo kohta ja tegime leivast ühe kilpkonna ja eelajaloolise lepatriinu; külastasime Loov Energia keraamikatuba, kus me mõlemad optimistlikult tahtsime lillepotti teha, aga meie olematud oskused tegid minu lillepotist kausi ja Beni lillepotist hoopis tuhatoosi. Vahetult enne jõule võtsime ka ette reisi Kalevipoja muuseumisse, mis oli selle minipuhkuse suurim üllataja - nii ilus ja kaasaegne muuseum, kuhu end lastega mitmeteks tundideks ära unustada - kasvõi 12ks tunniks, kui peaks tekkima tungiv soov terve Kalevipoja eepos lõpuni kuulata. (Sa oleks esimene)

Sama kauaks võib mõni end ära unustada ka Kalevipoja virtuaalreaalsusesse, kus on võimalik Kalevipoja rolli proovida! Loe lähemalt, mida Kultuuritee endast kujutab ja mida me tegime-nägime siin.

Ka Torma puhkemaja valdused ise on väga võimalusterohked - nimelt on peamaja taga ka suur küün. Pulmad küünis on Eestis järjest populaarsem trend ja antud küün vōimaldab väga suure peo maha pidada. Samamoodi on küün sobilik ka erinevateks näitusteks, messideks ja laatadeks.

Torma puhkemaja küün

Kellele me Torma glämpingut soovitame?

Ausalt öeldes kõigile, kes otsivad midagi uut ja huvitavat, et rutiinist välja saada!

Torma puhkemaja glämping
Meie meelest on tegu väga kifti kohaga, mida külastada ka väikse sõpruskonna, tiimi või perega. Igas sellises seltskonnas on neid, kes armastavad mugavustsoonist välja hüpata ja ka neid, kes on selles samas mugavustsoonis väga rahul - nende jaoks on Torma peamajas ka väga hubane tuba olemas.

Vaata veel pilte ja videoklippe meie Instagrami storyst.

Broneeri ka enda puhkus Torma glämpingus SIIN!