Parimad puhkemajad Eestis

Eesti Paigad cover pictureEesti Paigad mobile cover picture

Kaldapealsed Auksi puhkemajad Viljandimaal

2022 juunikuise kuumalaine viimastel päevadel külastasime Viljandimaal asuvat väikest, aga tublit Auksi puhkemaja nr 1. Me mõlemad ootasime seda külastust väga, sest kodus valitsev +30 kraadi ja mõte järveäärsest puhkusest pani minuteid lugema.

Auksi puhkemaja nr 1 asub Viljandimaal Auksi järve ääres, ainult 10km kaugusel Viljandist. Me kutsume seda puhkemaja nüüd nimega Auksi puhkemaja 1, sest aastal 2024 valmis ka teine samal kaldal asuv Auksi puhkemaja nr 2, mida saad ka juba broneerida siin. Mõlemad majad mahutavad kuni 4 inimest ning hõlmavad nii privaatset terrassi, järvevaatega sauna, grilli kui ka privaatset paadisilda.

Auksi Puhkemaja nr 1 puhul on tegu on kompaktse majakesega, kus esimesel korrusel on järvevaatega magamistuba koos kööginurga ja dušširuumiga ning teisel korrusel kohe katuse all on veel üks magamisnurk, nii et hea läbisaamise ja väikese pagasi korral mahub majja kenasti neli inimest.

Kaldapealne Auksi puhkemaja järve ääres Viljandimaal, parimad puhkemajad EestisKaldapealne Auksi puhkemaja järve ääres Viljandimaal, parimad puhkemajad EestisAuksi puhkemaja nr 1 köögis on olemas nõud, väike pliit, veekeetja, mikrolaineahi, kohvikann ja pisike külmik. Sügavkülmikut ei ole, aga vajadusel saab pererahva käest külmakasti küsida :)


Kaldapealne Auksi puhkemaja järve ääres Viljandimaal, parimad puhkemajad EestisKaldapealne Auksi puhkemaja järve ääres Viljandimaal, parimad puhkemajad Eestis

Meie lemmikosa - tubli konditsioneer ja pimendavad kardinad. Need peaks igas suvituskohas alati olemas olema, aga meie kogemusel üle poolte kohtadest ei oma pimendavaid kardinaid, mis on enamasti märk sellest, et võõrustajad ise pole seal maganud. Auksi puhkemajas seda probleemi pole - meie kiitus! :)

Kaldapealne Auksi puhkemaja järve ääres Viljandimaal, parimad puhkemajad EestisKaldapealne Auksi puhkemaja järve ääres Viljandimaal, parimad puhkemajad Eestis

Vannitoas on kraanikauss, dušš ja kuivtualet.

Kohe maja kõrval asub ka väike järvevaatega saun, mille eest me grillisime ja peesitasime:

Kaldapealne Auksi puhkemaja järve ääres Viljandimaal, parimad puhkemajad Eestis

Saun, grill ja terrassil asuv söögilaud teevad kokku väga mõnusa suvise olemise - nad on nagu lisaruumid, sest kes ikka suvel toas istub.

Kaldapealne Auksi puhkemaja järve ääres Viljandimaal, parimad puhkemajad EestisKaldapealne Auksi puhkemaja järve ääres Viljandimaal, parimad puhkemajad EestisKaldapealne Auksi puhkemaja järve ääres Viljandimaal, parimad puhkemajad Eestis

Kohe maja juures asub ka privaatne paadisild, kus me pool ajast ka viibisime. Saab nii paadiga sõitma minna kui ujuda. Kumbki meist polnud veel sellel aastal ujumas käinud, nii et loomulikult kasutasime võimalust - järv on piisavalt väike ja vesi mõnusalt soe, aga siiski veel karastav.

Kaldapealne Auksi puhkemaja järve ääres Viljandimaal, parimad puhkemajad EestisKaldapealne Auksi puhkemaja järve ääres Viljandimaal, parimad puhkemajad EestisKaldapealne Auksi puhkemaja järve ääres Viljandimaal, parimad puhkemajad EestisKaldapealne Auksi puhkemaja järve ääres Viljandimaal, parimad puhkemajad Eestis

Nagu mainisin, on Viljandi ainult 10km kaugusel ja meie käisime ka seal poes. Lisaks asub vahetus läheduses, ainult 1km kaugusel, Auksi kohvik, kus me käisime ka mõnusal suvisel lõunal.

Kaldapealne Auksi puhkemaja järve ääres Viljandimaal, parimad puhkemajad Eestis

Menüüs on kõik klassikaline ja portsjonid külluslikud ja nii värvilised. Ümberringi päikeselised viljapõllud.

Kaldapealne Auksi puhkemaja järve ääres Viljandimaal, parimad puhkemajad Eestis Kaldapealne Auksi puhkemaja järve ääres Viljandimaal, parimad puhkemajad EestisKaldapealne Auksi puhkemaja järve ääres Viljandimaal, parimad puhkemajad Eestis

Kaldapealne Auksi puhkemaja järve ääres Viljandimaal, parimad puhkemajad EestisKaldapealne Auksi puhkemaja järve ääres Viljandimaal, parimad puhkemajad EestisAuksi puhkemaja veekogu ääres, ilusad puhkemajad EestisAuksi puhkemaja veekogu ääres, ilusad puhkemajad Eestis

Kokkuvõtvalt - üks parima asukohaga majakesi, mida oleme külastanud ja ideaalne suvituskoht just paaridele ning peredele. Kõik vajalik olemas ja kirsiks tordil veel saun koos oma privaatse ujumiskohaga. Kellel veel selle aasta esimene grill või suplus tegemata, siin on Sinu võimalus!

Auksi puhkemaja veekogu ääres, ilusad puhkemajad Eestis

Nüüd kus on valminud ka Auksi puhkemaja nr 2, on ju suurepärane võimalus broneerida kaks maja korraga, et suurema seltskonna või näiteks kahe perega koos suvitama minna! Päevita, grilli, uju, mine järvele paadi või SUP-lauaga ning avasta ümbruskonda rentides rattad.

Broneeri Auksi puhkemaja nr 1 SIIN ja Auksi puhkemaja nr 2 SIIN

Rohkem meie puhkuste pilte ja story'sid näed meie Instagramis!
Turvalist rändamist!
Liis ja Ben