Maalilise vaatega Aleksei järvemaja Vikipalus

Aleksei järvemaja on puhkemaja, mis jäi mulle silma juba varakevadel ja seda just enda looduskauni asukohaga, kus järvemaja ja selle kõrval asuv saunamaja on paksu metsa sees peidus - ideaalne neile, kellel on vaja korraks aega iseendale, et korralikult segamatult ja täelikus vaikuses energiat koguda.

Liis ja Ben Aleksei järvemaja Vikipalus, parimad puhkemajad EestisMõlemast majast avaneb ka kaunis vaade tumedale metsajärvele, kus aeg-ajalt hüppab kala või veereb mööda pardipere. Selles kohati puutumatu ja metsikuna näivas metsajärves leidsime mõlemad midagi nostalgilist ja rahustavat.

Liis ja Ben Aleksei järvemaja Vikipalus, parimad puhkemajad EestisLiis ja Ben Aleksei järvemaja Vikipalus, parimad puhkemajad Eestis

Aleksei puhkemajal on tegelikult väga vahva taustalugu - nimelt on maja omanik Aleksei maalikunstnik ja palju aastaid tagasi ta külastas seda looduskaunist kohta maalimiseks. Sel ajal oli tegu veel asustamata kohaga keset metsikut loodust. Möödusid aastad ja Alekseil tekkis võimalus soetada endale maakodu. Tutvudes valikuga leidis ta järvemaja täpselt selles samas asukohas, kus ta oli kunagi maalimas käinud!

Aleksei Shatunovi maal, Eesti Paigad

See on kindlasti üks lahedamaid lugusid, mida me kuulnud oleme ja Airbnb piltidel on ka näha, et mõnda aega oli saunamaja kasutusel isikliku ateljeena. Muide, Aleksei Shatunovi teostega saab ka Tauno Kangro galeriis lähemalt tutvuda, aga sellest juba allpool lähemalt.

Liis ja Ben Aleksei järvemaja Vikipalus, parimad puhkemajad Eestis

Aleksei järvemaja esimesel korrusel asub järvevaatega söögilaud, diivan telekaga, pisike köök ja dušširuum.

Grilli ja saunaga Aleksei puhkemaja Vikipalus, parimad puhkemajad EestisGrilli ja saunaga Aleksei puhkemaja Vikipalus, parimad puhkemajad EestisGrilli ja saunaga Aleksei puhkemaja Vikipalus, parimad puhkemajad EestisGrilli ja saunaga Aleksei puhkemaja Vikipalus, parimad puhkemajad EestisKauni vaatega puhkemaja Aleksei puhkemaja Vikipalus, parimad puhkemajad Eestis

Teisele korrusele viib kitsas, aga kindel trepp ning esimesena tervitab Sind väike kontorinurgake (jah, tegu on ka väga mõnusa kohaga, kust teha kaugtööd!) ja võrkkiik diivaniga.

Liis ja Ben Aleksei järvemaja Vikipalus, parimad puhkemajad Eestis Vaatega puhkemaja järve ääres, Aleksei puhkemaja Vikipalus, parimad puhkemajad Eestis
Kõrvalruumis asub magamistuba, kust taaskord avaneb vaade, mis fotodel paistab maalina.

Maja on väga hästi isoleeritud ja vaikne. Meie peatuse ajal oli Tallinnas umbes 30 soojakraadi, aga Aleksei puhkemajas terrassil istudes oli endiselt igati hea olla ja toas oli hea jahe. Jahedamate ilmade korral saab efektsesse kaminasse tule teha ja peagi ongi maja hubaselt soe!

Puhkemaja kõrval asuvas saunamajas on avar eesruum kaminaga, saunaruum ja korralik dušširuum.

Saunaga puhkemaja järve ääres, parimad puhkemajad EestisGrilli ja saunaga Aleksei puhkemaja Vikipalus, parimad puhkemajad EestisGrilli ja saunaga Aleksei puhkemaja Vikipalus, parimad puhkemajad Eestis

Aleksei järvemaja on hea lahendus kuni neljale inimesele ehk väga hea sihtkoht, mille külastamiseks panna kokku väike viisakas seltskond, et koos loodust nautida, saunatada, grillida! Lähimad toidupoed asuvad Kehras, mis on ainult 15-minutilise autosōidu kaugusel.
Puhkemajal on ka vahetud naabrid, kes armastavad samamoodi loodust ja rahu, nii et antud puhkemaja ei ole mõeldud peolõvidele ;)

Terrassi ja grilliga Aleksei järvemaja Vikipalus, parimad puhkemajad EestisGrilli ja saunaga Aleksei puhkemaja Vikipalus, parimad puhkemajad Eestis

Meie lemmiktegevuseks kujunes vedada toole erinevatesse asukohtadess - enamasti terrassile või järve äärde ja lihtsalt nautida vaadet ja lugeda raamatuid.

Liis ja Ben Aleksei puhkemaja Vikipalus, parimad puhkemajad Eestis

Muide, järve kaldal asub ka paat, millega saab järvele kruiisima minna - meie soovitus oleks seda teha just varahommikul, kui järv aurab ja kogu loodus tundub ürgne ja puutumatu!

Liis ja Ben Aleksei puhkemaja Vikipalus, parimad puhkemajad Eestis

Nagu eelpool mainisime, on selle kauni järvemaja omanik maalikunstnik Aleksei Shatunov ja pärast tema loo kuulmist otsustasime ka ise külastada tema näitust Tallinna vanalinnas Tauno Kangro galeriis, Uus 20.

Tauno Kangro galerii Tallinna vanalinnas, Eesti PaigadMe kumbki ei olnud varem seal käinud ja ausalt öeldes on tegu ühe positiivseima üllatajaga Tallinnas - nii ilus ja avar galerii kahe ülimalt andeka mehe töödest.

Tauno Kangro galerii Tallinna vanalinnas, Eesti PaigadTauno Kangro galerii Tallinna vanalinnas, Eesti Paigad

Nii et tallinlased, järgmisel nädalavahetusel teate, kuhu uudistama minna. Galeriide külastamine on üks meie lemmiktegevusi, kui meil ei ole võimalik midagi suuremat ette võtta. Igati rahustav ja inspireeriv kohtinguidee ;)

Liis ja Ben Aleksei järvemaja Vikipalus, parimad puhkemajad EestisAleksei järvemaja on puhkemaja, mis on just ideaalne näiteks kahele paarile koos puhkamiseks ja seda aastaringselt! Puhkemaja ümbritsev lopsakas mets tõotab olla eriliselt efektne ka sügisel ning talvel, nii et hakka juba praegu plaani pidama, et enne talve üks mõnus kosutav ja inspireeriv väljasõit teha. Ja senikaua kirjuta mõnele sõbrale, keda kaua näinud ei ole ja minge koos vanalinna Tauno Kangro galeriisse näitust uudistama :)

Tee ka enda broneering SIIN

Rohkem meie puhkuste pilte ja story'sid näed meie Instagramis!
Turvalist rändamist!
Liis ja Ben

VAATA VEEL KÜlASTUSI