Eesti Paigad cover pictureEesti Paigad mobile cover picture

Meie senine vaieldamatu lemmik - Villa Mere

Me saame päris tihti küsimusi stiilis "Mis on see kõige lemmikum koht, kus Te käinud olete?" ja "Mis on näiteks kolm kōige paremat puhkemaja Eestis?", nii et meil on hea meel lõpuks Teiega ka jagada meie senist suurt lemmikut - Villa Meret, mis asub Matsalu rahvuspargis.

Ausalt öeldes nende piltide vaatamine juba paneb väga tagasi igatsema ja uudistama, millal neil järgmised vabad kuupäevad on :)


Villa Mere Matsalus, puhka Eestis, Eesti parimad puhkemajadVilla Mere Matsalus, puhka Eestis, Eesti parimad puhkemajadVilla Mere Matsalus, puhka Eestis, parimad puhkemajad Eestis

Villa Mere on suur alles hiljuti aastal 2020 restaureeritud maja, mis mahutab mugavalt kuni 12 inimest, nii et tegu on väga hea sihtkohaga nii suuremale sõpruskonnale kui ka näiteks väikeettevõtetele suvepäevadeks. Ja seejuures ei tundnud me kumbki kordagi, et kahekesi oleks selles majas kuidagigi kõhe olla, vastupidi - maja läbiv stiilne sisekujundus ja suured aknad panid kohe meid koduselt tundma.

Villa Mere Matsalus, puhka Eestis, parimad puhkemajad EestisVilla Mere Matsalus, puhka Eestis, parimad puhkemajad EestisVilla Mere Matsalus, puhka Eestis, parimad puhkemajad Eestis

Muide, majas on ka väga korralik konditsioneer, nii et kuuma ilma korral saab majas kenasti hinge tõmmata, koos kokata, lauamänge mängida või telekat vaadata. Viimane muidugi tundub patt, kui ümberringi on nii ilus loodus.

Villa Mere Matsalus, puhka Eestis, parimad puhkemajad EestisVilla Mere Matsalus, puhka Eestis, parimad puhkemajad EestisVilla Mere Matsalus, puhka Eestis, parimad puhkemajad Eestis
Nii akendest kui suurelt avaralt terrassilt avaneb vaade suurele mereniidule ja merele ning meil vedas korduvalt, et sellele vaatele ilmusid nii kitsed kui rebasekutsikad.

Tiigiga puhkemaja Matsalus Villa Mere, rebasekutsikas, puhka Eestis, Eesti Paigad Tiigiga puhkemaja Matsalus Villa Mere, rebasekutsikas, puhka Eestis, Eesti Paigad
Meie puhkuse ajal oli ōues läbivalt vähemalt 30 kraadi sooja, nii et hoovis olev tiik oli lihtsalt parim asi, mida sellises kohas ja sellise ilmaga tahta ja pool ajast mööduski suuresti seal. Benile meeldis eriti tõsiasi, et tiik on nii puhas ja läbipaistev.

Villa Mere Matsalus, puhka Eestis, parimad puhkemajad EestisVilla Mere Matsalus, puhka Eestis, parimad puhkemajad Eestis
Muide, nii tiik kui sinna viiv terrass ja sild on ehitatud Matsalu kohalikke põlisasukaid silmas pidades - nii linnud kui loomad saavad mugavalt käia tiigist värsket vett joomas. See oli justkui omaette meditatsioon - vaadata, kuidas nii linnud, keda mina veel varem Eestis näinud ei olnud, kui rebased igal vaiksemal hetkel joogipausil käisid. Kui Sinagi tahad Villa Meret külastades seda vaatepilti näha, soovitan vaikselt terrassil istuda just varahommikul ja hilisõhtul. Meil käisid külalised just sellel ajal.

Villa Mere Matsalus, puhka Eestis, Eesti parimad puhkemajad

Tiigile lisaks on terrassil ka sisseehitatud mullivann, mis on püsivalt soe ja kust on lihtsalt ideaalne päikeseloojangule kaasa elada.

Mullivanniga puhkemaja Matsalus Villa Mere, puhka Eestis, Eesti PaigadMullivanniga puhkemaja Matsalus Villa Mere, puhka Eestis, Eesti PaigadMullivanniga puhkemaja Matsalus Villa Mere, puhka Eestis, Eesti PaigadKohe mullivanni juurest viib uks vanniruumi ja sauna - tegu on nagu pisikese spaaga, kust ei puudu ka ilus merevaatega vann. Oleme ka varem märganud, et Eestis ei ole tegelikult palju puhkemajasid, kus oleks vann, nii et kõik vannisõbrad - siin see on!

Tiigi ja terrassiga puhkemaja Matsalus Villa Mere, puhka Eestis, Eesti PaigadTiigi ja saunaga puhkemaja Matsalus Villa Mere, puhka Eestis, Eesti PaigadTiigi ja saunaga puhkemaja Matsalus Villa Mere, puhka Eestis, Eesti Paigad

Terrassilt leiab ka suure söögilaua ja korraliku grilli, mis teeb ka suurema grupi toitlustamise lihtsaks ja mugavaks.

Villa Mere Matsalus, puhka Eestis, parimad puhkemajad EestisSellele lisaks on majas sees väga mugav köök, kus on kõik vajalik kenasti olemas. Tiigist paremat kätt viib väike sild ja rada aiamaale, kust me napsasime peremehe soovitusel ka värsket piparmünti.

Villa Mere Matsalus, puhka Eestis, parimad puhkemajad EestisVilla Mere Matsalus, puhka Eestis, parimad puhkemajad Eestis

Aiamaa tagant aga viib rada mere äärde, nii et võimaluse korral tasub kummikud kaasa võtta - mererand ei ole liivarand, vaid pigem äge puutumata ja metsik kivine rand.

Villa Mere Matsalus, puhka Eestis, parimad puhkemajad Eestis
Maja sulandub loodusega nii seest kui väljast - illustratsioonid, tekstuurid ja motiivid loodusest sulanduvad omavahel muljetavaldavalt hästi: Saaremaa stiilis kadakaaed, Muhu värvides suur välisuks ja muud kodumaised ning looduslähedased detailid.

Villa Mere Matsalus, puhka Eestis, parimad puhkemajad EestisVilla Mere Matsalus, puhka Eestis, parimad puhkemajad EestisPeamajast natuke eemale jääb ka pisike külalistemaja, mis on ideaalne neile, kes otsivad natuke rohkem privaatsust. Majakesel on pisike terrass ja majutab kenasti kaks inimest.

Villa Mere Matsalus, puhka Eestis, parimad puhkemajad EestisVilla Mere Matsalus, puhka Eestis, parimad puhkemajad EestisVilla Mere Matsalus, puhka Eestis, parimad puhkemajad Eestis

Mida kaasa võtta?

Tegu on nii mugava puhkemajaga, et pole palju vaja, aga muretuks äraolemiseks ja täisväärtuslikuks puhkuseks soovitame kaasa võtta eelpool mainitud kummikud, et soovi korral mere äärde jalutada.

Ja kuna lähim pood asub 30 minutilise autosõidu kaugusel Lihulas, soovitame mitmeks päevaks vajaliku toidukraami külmakastis kaasa võtta.

Et hoida Villa Mere terrassi (ja tiigi ja mullivanni)praegust kvaliteeti ning puhtust, on selles ümbruses lubatud kasutada ainult plastikklaase - kohapeal on ka suur hulk plastikust veiniklaase olemas, aga me võtsime omalt poolt ka plastikus shampuseklaasid kaasa, et mullivanni ääres natuke shampust limpsida.

Toas õhtustamiseks ja veinitamiseks on kapis olemas ka klaasist veiniklaasid :)

Tiigiga puhkemaja Matsalus Villa Mere, puhka Eestis, Eesti Paigad

Kokkuvõtvalt - kui Sul on tunne, et tahaks ennast või enda lähedasi korra poputada ja korralikult koos suve nautida, on Villa Mere kindlasti see õige koht, mida meie käsi südamel soovitada julgeme ja kindlasti veel sellel aastal taaskülastada loodame.

Tee ka enda broneering SIIN

Rohkem meie puhkuste pilte ja story'sid näed meie Instagramis!
Turvalist rändamist!
Liis ja Ben