Parimad puhkemajad Eestis

Eesti Paigad cover pictureEesti Paigad mobile cover picture

Mitmekülgne Pühajõe puhkemaja keset rohelust ja avastusi

Kirde-Eesti on kindlasti üks alahinnatuim ja kõige rohkem üllatusi pakkuv piirkond Eestis: lopsakas loodus, kaunid mererannad ning rikkalikult vaatamisväärsuseid ja aktiviteete, millega edukalt sisustada terve suvepuhkus Eestis.

Meie peatus Pühajõe puhkemajas vōimaldas kõike seda lähemalt uudistada.Pühajõe puhkemaja ei ole tegelikult lihtsalt üks puhkemaja Ida-Virumaal, vaid tegu on suure 'puhkepargiga', kust leiab nii suure puhkemaja, saunamaja koos 3 meetrit sügava tiigiga, hulganisti kämpinguid koos väliköögiga ning meile ulualust pakkunud glämpingud, nii et Pühajõe puhkemaja on koht, mida meeles pidada, kui otsid romantilist puhkust kahele, mitmekülgset puhkepaika perekondlikuks väljasõiduks või ka lahedat olemist firma suvepäevadeks - Pühajõe puhkemaja mahutab kuni 43 inimest suvitama.

Meie silmis on Pühajõe puhkemaja suurim pluss kindlasti suurepärane asukoht!

Puhkemaja ja glämping Ida-Virumaal Toilas Pühajõe puhkemaja, Eesti PaigadPuhkemaja ja kämping Ida-Virumaal Toilas Pühajõe puhkemaja, Eesti Paigad

Me olime siiralt üllatunud, kui lähedal on super vaade merele ja lopsakas ning väga heas seisukorras Toila Oru park - kõigest 5 minutilise jalutuskäigu kaugusel telgist. See tähendas ka seda, et me 90% hulkusime ringi, nii et jalad katki. Ja siis läksime hulkusime veel, kuna Toila piirkonnas on puhas rõõm lihtsalt jalutada ja vaadata, kuhu jalad viivad, kuna ümberringi on nii mitmekesine ja puhas loodus. Me kumbki ei olnud varem Toila Oru parki külastanud, nii et vaated, mis sellest pargist avanesid, panid tõsiselt mõtlema, kui alahinnatud Ida-Virumaa on.

Puhkus Ida-Virumaal ja vaade Nōiametsa vaatepaviljonist, Eesti PaigadPuhkus Ida-Virumaal ja Toila Oru park, Eesti PaigadPuhkus Ida-Virumaal ja vaade Nōiametsa vaatepaviljon Toila Oru park, Eesti PaigadToila Oru pargi kohvik, Eesti PaigadParimad restoranid Toilas Ida-Virumaal, Eesti Paigad

Küll aga märkasime ringi sõites ja jalutades palju sagimist - parki hooldati pidevalt ja kõikjal esines teetöid, mis andsid märku peagi saabuvast paremast tulevikust Ida-Virumaal ja seda põhjusega. Toila piirkond kindlasti väärib suuremat tähelepanu kuurortina ja ootame huviga, mida aasta pärast eest leiame.

Toila Oru park Ida-Virumaal, Eesti PaigadToila Oru park Ida-Virumaal, Eesti PaigadToila Oru park Ida-Virumaal, Eesti Paigad

Nagu eelpool mainisime, peatusime meie värskelt avatud glämpingu telgis. Tegu on ühe telgiga kahest, kuhu mahutab mugavalt magama neli inimest. Öösel langes temperatuur vahemikku 16-18 soojakraadi ja taustaks kostus telgi taha jääva mere kohin, nii et me mõlemad magasime väga hästi. Kui hommikul soojaks läks, tegim telgis olevad 'luugid' lahti ja ōhk käis mōnusalt läbi. Telk ise on puhas ja minimalistlik ning asub platvormil, kus on ka pisike terrass koos laua ja toolidega - koht, kus möödus suur osa meie puhkehetkedest, päevitades ja tuuldudes. Muide, telgis on kenasti olemas ja pistikud, et soovi korral kõk enda seadmed ööseks laadima panna.

Glämping Ida-Virumaal Toilas Pühajõe puhkemajas, Eesti PaigadGlämping Ida-Virumaal Toilas Pühajõe puhkemajas, Eesti PaigadGlämping Ida-Virumaal Toilas Pühajõe puhkemajas, Eesti Paigad

Telgi vahetus läheduses on ka ühiskasutatav väliköök, kust leiab kõik vajaliku nii toidu hoiustamiseks kui valmistamiseks. Köögist umbes 10 meetri kaugusel asub ka välikäimla - ei, mitte kuivkäimla, nii vesi kui ka kraanikauss peegliga on kenasti olemas. Päris lahe oli õues peegli ees hambaid pesta.

Tiigiga puhkemaja Ida-Virumaal Toilas, Eesti Paigad

Lisatasu eest on võimalik tellida ka saun või kümblustünn, viimase saab tellida ka otse oma glämpingu kõrvale. Kuumast ilmast tulenevalt meie seekord saunatama ei hakanud, aga kasutasime võimalust tiigis end jahutada. Tiigis on ka päris palju kalu - mõni värvilisem kui teine, aga Sinu ujumise ajaks nad lähevad suuresti põhja peitu.

Tiigi ja saunaga Pühajõe puhkemaja Toilas, Ida-Virumaal, Eesti PaigadTiigi ja saunaga Pühajõe puhkemaja Toilas, Ida-Virumaal, Eesti Paigad

Ida-Virumaa on kindlasti piirkond, mida sellel suvel külastada ja millel ka silma peal hoida, kuna tegu on kiiresti areneva ja kasvava piirkonnaga - välja teenitult. Meie jäime oma puhkusega väga rahule - mõnus pesa Pühajõe puhkemajas ja nii palju avastamisrõõmu! Millal Sina oma retke ette võtad?


Tee ka enda broneering SIIN

Rohkem meie puhkuste pilte ja story'sid näed meie Instagramis!
Turvalist rändamist!
Liis ja Ben

Tutvustusvideod