Eesti Paigad cover pictureEesti Paigad mobile cover picture

Peresõbralik ja hubane Rosi puhkemaja seikluste keskel

Meilt küsitakse väga tihti "Soovitage puhkemaja, kuhu lastega puhkama minna!" ja me jääme tegelikult liigagi tihti vastuse võlgu, kuna meid on siiani tõmmanud eelkõige puhkemajad, mis asuvad veekogu lähedal ja seega pole just lastesõbralikud.

Nüüd aga tekkis lõpuks võimalus külastada Rosi puhkemaja, mis on ägeda koha peal ja samas mõnusalt turvaline ja avar, nii et sobib ideaalselt nii lastega peredele koos puhkamiseks kui ka tiimiüritusteks. Eesti oma männipalkidest ehitatud Rosi puhkemaja asub Ida-Virumaal, "suurte seikluste südames" nagu nad ise on ka kirja pannud.

Tünnisaunaga Rosi puhkemaja Ida-Virumaal Kiviõlis, Liis ja Ben, Eesti Paigad, parimad puhkemajad Eestis

Rosi puhkemaja asub kõigest ühe kilomeetri kaugusel Kiviõli kogupere seikluskeskusest (talvel kohustuslik sihtkoht!) ning 10 km kaugusel asub ka Aidu karjäär ja Aidu Veespordikeskus, nii et väga hea sihtkoht ka aktiivse elustiili harrastajatele. Rosi puhkemaja peremees pakub lisateenusena ka paadimatkasid, tuubi- ja veesuusasõitu, nii et kindlasti tasub enda puhkust planeerides ka nende kohta lähemalt uurida ;)

Maja on väga puhas, avar ja hubane. Rosi puhkemajas on kokku 4 magamistuba, suur kaminasaal koos kööginurgaga, korralik saun ning hoovis suur terrass koos tünnisaunaga. Tünnisaunaga sai meil ausalt öeldes üsna palju nalja. Nimelt oli tuulise ilmaga tünnisaunale tule alla saamine nagu omavaheline võistlus - Margus ja Maiken võitsid! :D

Siis käisime kõik kordamööda puid alla ladumas, aga nagu tünnisaunadega ikka, kuumeneb vesi pealt üsna kiiresti, aga alt jääb külmaks, nii et lisaks puude ladumisele käisime ka vett segamas. Esimese hooga ei leidnud, millega segada, nii et appi tuli Ben. Taldrikuga. Nii me seal neljakesi pusisime tuld all hoida ning taldriku ja harjavarrega vett segada. See vaatepilt jääb kindlasti veel mõneks ajaks meelde.

Tünnisaunaga Rosi puhkemaja Ida-Virumaal Kiviõlis, parimad puhkemajad Eestis

Et progressi kiirendada, hakkasin tihedamini puid alla ladumas käima ja ühel hetkel tundus, et nonii, nüüd peaks küll piisavalt kuum olema. Kogunesime optimistlikult tünni ümber, et siis kõik naeru tagasi hoides tõdeda, et nüüd on liiga kuum. Aga lõpp hea, kõik hea ja saime korraliku tünnisauna valmis! Kulus ainult natuke puid, taldrikuid, harjavarsi, külma vett ja nalja pärast natuke ka jääkuubikuid.

Tünnisaunaga Rosi puhkemaja Ida-Virumaal Kiviõlis, parimad puhkemajad EestisTünnisaunaga Rosi puhkemaja Ida-Virumaal Kiviõlis, parimad puhkemajad Eestis

Muide, spordihuntidele pakub kindlasti huvi ka maja kõrval olev vōrkpalliplats ja discgolfi rada ;)

Nagu eelpool mainitud, on magamistoad mõnusalt avarad, mitte nagu spordilaagrites, kus on voodi voodi otsas ja seega mahub Rosi puhkemajja magama kuni 10 inimest, aga tegelikult on veel lisaks ka kaks lahtikäivat diivanit, nii et vähenõudlikuma seltskonna puhul võib isegi rohkem inimesi korraga puhkama minna ;)

Hubane Rosi puhkemaja Ida-Virumaal Kiviõlis, parimad puhkemajad EestisTünnisaunaga Rosi puhkemaja Ida-Virumaal Kiviõlis, parimad puhkemajad EestisTünnisaunaga Rosi puhkemaja perele Ida-Virumaal Kiviõlis, parimad puhkemajad EestisTünnisaunaga Rosi puhkemaja perele Ida-Virumaal Kiviõlis, parimad puhkemajad Eestis

Päris mitmest aknast ja ka hoovist avaneb vaade tuhamägedele:

Tünnisaunaga Rosi puhkemaja Ida-Virumaal Kiviõlis, parimad puhkemajad Eestis

Tualeti ja dušši leiab nii esimeselt kui teiselt korruselt, mis teeb ka suuremas grupis puhkamise mugavamaks:

Tünnisaunaga Rosi puhkemaja Ida-Virumaal Kiviõlis, parimad puhkemajad EestisTünnisaunaga Rosi puhkemaja Ida-Virumaal Kiviõlis, parimad puhkemajad EestisTünnisaunaga Rosi puhkemaja Ida-Virumaal Kiviõlis, parimad puhkemajad EestisTünnisaunaga Rosi puhkemaja Ida-Virumaal Kiviõlis, parimad puhkemajad EestisTünnisaunaga Rosi puhkemaja Ida-Virumaal Kiviõlis, parimad puhkemajad Eestis

Hoovis tünnisauna kõrval asub ka korralik grill, aga kuna meie peatuse ajal oli neli aastaaega korraga, otsustasime hoopis köögis oleva ahju head ja paremat täis laadida.

Kaminasaaliga Rosi puhkemaja Ida-Virumaal Kiviõlis, parimad puhkemajad EestisKaminasaaliga Rosi puhkemaja Ida-Virumaal Kiviõlis, parimad puhkemajad Eestis

Tead, ülilahe on tegelikult niimoodi oma pundiga puhkemajas koos kokata, kaminas hubane tuli, taustaks mõnus muusika - kohati tekkis tunne nagu jōulud oleks. Veider, et selline kvaliteetaeg on enamasti ainult tähtpäevadel ja pühadel, kui tegelikult saaks tihedamini - lihtsalt punt kokku ja planeerima! Kasvõi kolm kuud varem, siis on kindel, et keegi ei viili ;)

Saunaga Rosi puhkemaja Ida-Virumaal Kiviõlis, parimad puhkemajad EestisSaunaga Rosi puhkemaja Ida-Virumaal Kiviõlis, parimad puhkemajad EestisKaminasaaliga Rosi puhkemaja Ida-Virumaal Kiviõlis, parimad puhkemajad Eestis

Rosi puhkemaja eeliseks on kindlasti avar planeering, mis teeb puhkamise mugavaks - saad seltskonnaga aega veeta ja samas soovi korral ka omaette mõnes nurgas segamatult raamatut lugeda. Ja kui toas olemisest või saunatamisest isu täis, on ümbruskonnas nii palju, mida näha ja avastada!

Me oleme seda ka varem maininud - Ida-Virumaa väärib rohkem tähelepanu ja külalisi!


Tee ka enda broneering SIIN

Rohkem meie puhkuste pilte ja story'sid näed meie Instagramis!
Turvalist rändamist!
Liis ja Ben